Aj tento rok sa môžu trnavské deti tešiť na obľúbené Predvianočné tvorivé dielne. V osvedčených priestoroch bývalého obchodu s odevmi „Pod stĺpami“ na Hlavnej ulici č. 8 ich v období od 25. novembra do 18. decembra vždy medzi 15.00 a 19.00 h čakajú rozmanité kreatívne aktivity s vianočnou a zimnou tematikou, obohatené zaujímavým kultúrnym programom. Nebude chýbať pečenie medovníkov, výroba sviečok, svietnikov či rôznych vianočných ozdôb, darčekov i pohľadníc.

Na malých návštevníkov čakajú kreatívne pomôcky a materiály, z ktorých za pomoci animátorov z detských a mládežníckych organizácii, ktoré pôsobia v Trnave, vyčarujú jedinečné diela. Zároveň sa deti naučia, že druhotné suroviny nepatria hneď do koša, ale rôzne škatuľky, papierové rolky či tégliky môžu poslúžiť na tvorenie a dostať druhú šancu ako originálne umelecké výtvory.

Predvianočné tvorivé dielne pre deti pripravuje Mesto Trnava v spolupráci s Mestskou radou mládeže v Trnave a Pedagogickou a sociálnou akadémiou blahoslavenej Laury.