Na vysvietenú Vianočnú Trnavu sa budete môcť pozrieť aj z vrchu Mestskej veže. Tam počas decembrových štvrtkov a nedieľ vystúpite len s lampášom v ruke.

Pri vstupe do mesta si ako prvé všimnete honosnú svetelnú výzdobu. Okrem 15- metrového vianočného stromu na Trojičnom námestí je po pešej zóne rozmiestnených ďalších sto malých živých stromčekov. Vysvietené sú aj dominanty mesta – kostoly, radnica či Mestská veža. Skrátka aj pol hodina na fotenie a zachytenie atmosféry vám bude málo.

Neobyčajným svetelným zážitkom, ako pre malých, tak aj pre veľkých, budú výstupy na Mestskú vežu s lampášmi. Tá sa týči nad mestom a jej zvláštnosťou je pozlátená socha Panny Márie na vrchole veže, ktorá má tvár spredu i zozadu. „Traduje sa, že je to preto, lebo sa Trnave a jej obyvateľom nikdy neotáča chrbtom,“ hovorí sprievodca Slavomír Dzvoník.

Do veže vstúpite cez Turistické informačné centrum, kde vám sprievodca odovzdá lampáše a spolu s ním vystúpite po 143 schodoch až na jej vrchol. Pútavo vám porozpráva o histórii a pozriete si aj unikátny mechanický hodinový stroj z roku 1729.

„Vždy v čase adventu sa teším na výstupy na vežu, lebo vo svetle lampášov sa tá pravá vianočná atmosféra ešte viac umocní,“ hovorí Slavomír Dzvoník, ktorého návštevníci Trnavy stretávajú na prehliadkach Trnavy v dobovom kostýme. Výstupy na vežu s lampášmi budú špeciálne vo štvrtky 8. a 15. decembra a v nedele 11. a 18. decembra. Dospelí majú vstup za 4€ a deti za 2€. Počas vianočných trhov bude navyše v piatky a v soboty veža otvorená až do 21.00 h.

 

Kedy a kde budú špeciálne prehliadky s lampášmi?

Štvrtok – Nedeľa         8. 12. 2015 a 11. 12. 2015 o 17.00 a 18.30 h

Štvrtok – Nedeľa         15. 12. 2015 a 18. 12. 2015 o 17.00 a 18.30 h

 

Počet vstupeniek je na jednotlivé termíny obmedzený. Zakúpiť si ich môžete priamo v Turistickom informačnom centre – Región Tirnavia, telefonicky na tel. č. +421/33 3236 440 alebo e-mailom na info@trnavatourism.sk.

Vstupné 4€/dospelý a 2€/študenti/seniori/deti/ZŤP.

 

Viac informácií nájdete na: http://regiontirnavia.sk/destinacia/novinky-z-tirnavie/mestska-veza-s-lampasom